Cześć! Nazywam się Danuta Kitowska, a Nauczona to strona, która ma pomóc Ci mądrze się rozwijać i wspierać swoich bliskich w rozwoju.

A wszystko zaczęło się od chemii. W 1986 roku, jako świeżo upieczona absolwentka UMK rozpoczęłam pracę w szkole. Po latach pracy jako nauczyciel zauważyłam, że coraz mniej uczę o wiązaniach kowalencyjnych i masie molowej, a coraz więcej o tym… jak się uczyć. Co więcej, właśnie taka edukacja przynosiła moim podopiecznym najlepsze rezultaty.

Znam zagadnienia edukacyjne od podszewki – jako nauczycielka, mama i urzędniczka poznałam wszystkie zakątki polskiej szkoły. Z drugiej strony, jako wykładowczyni uczelni, trenerka i kobieta, która stawia na swój własny rozwój, dowiedziałam się wielu rzeczy o tym, jak dorośli mogą doskonalić się w wybranej przez siebie dziedzinie.

Nauczona to naturalna konsekwencja moich pasji, które łączy kreatywność, entuzjazm i wiara w siłę rozwoju.

Najważniejsze fakty o mnie:

wykształcenie

  • chemik, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki
  • studia podyplomowe z resocjalizacji i socjoterapii, 
  • studia podyplomowe trener – andragog

doświadczenie zawodowe

  • kiedyś: nauczycielka, doradca metodyczny, autorka i wydawczyni książek dla nauczycieli, współwłaścicielka Pracowni Edukacyjnej K&K – niepublicznej placówki doskonalenia nauczycieli, dyrektorka wydziału oświaty, rektor szkoły wyższej, konsultantka w ośrodku doskonalenia nauczycieli
  • dzisiaj: nauczycielka akademicka, trenerka, graphic recorderka, sketchnoterka, blogerka, twórczyni kursów dla uczniów z zakresu technik uczenia się

Lubię seriale na Netfliksie, swoje psy: Florkę i Rysia i nowe pomysły.

Chciałabym  wrócić do jazdy samochodem (właśnie wracam).

Nie lubię: lodów czekoladowych oraz chamstwa, kłamstwa i braku odpowiedzialności.