Czego możesz się nauczyć na Blog Conference Poznań 2017? – relacja z pierwszego dnia konferencji

mikst-zmn

Czego możesz się nauczyć na Blog Conference Poznań 2017? – relacja z pierwszego dnia konferencji

Na Blog Conference Poznań 2017 jechałam z ciekawością. Chciałam porównać swoje wyobrażenie o blogerach z faktami. Dlatego postanowiłam mieć oczy i uszy szeroko otwarte aby chłonąć każdą dobrą radę, wyciągać wnioski z doświadczeń innych i nauczyć się jak najwięcej, kosztem wszelkich spotkań nie do końca merytorycznych.Ten ostatni plan pozornie legł w gruzach, gdy tylko zbliżyłam do Sali Ziemi – “eksportowej” sali Poznańskich Targów, gdzie miała odbyć się konferencja. Znalazła mnie tam, Agnieszka Gorońska (Poliglota od trudnych przypadków), a potem zaprosiła na wspólny lunch z blogerami “na mieście”. Oczywiście to nieformalne spotkanie było bardzo udane, warto było porozmawiać z tymi, których tylko się czytuje, ale o tym opowiem innym razem.

Konferencję rozpoczęła Ola Budzyńska czyli Pani swojego czasu, która szczerze opowiedziała o swoich dobrych i złych doświadczeniach w dochodzeniu od bloga do biznesu, a potem zadała 7 ważnych pytań, na które, co najważniejsze, znała odpowiedzi.

bcp2017-psc

Wystąpienie Kasi Czajki (Zwierz popkulturalny) Warto być przyzwoitym blogerem – o etyce  w blogowaniu, przypadło mi szczególnie do gustu – bo temat ważki i niechętnie poruszany.

bcp2017-zpopk

Wysłuchałam tylko częściowo dyskusji Jak budować swoją markę na Youtubie, więc notatka graficzna nie jest pełna, a i moja ocena w związku z tym nie może być obiektywna – więc przemilczę.

bcp2017-Glombicki

W całości i z uwagą wysłuchałam dyskusji o Jakości w blogosferze i to było jedno z moich konferencyjnych odkryć – bowiem wiele rzeczy sobie uświadomiłam.

bcp2017-jakosc

Kolejne wystąpienie Michała Sadowskiego (Brand24) pt. 8 sposobów angażowania Waszych odbiorców, po raz kolejny pozwoliło uporządkować sobie działania, które powinien podjąć każdy szanujący się bloger, który marzy o rozwoju.

bcp2017-sadek

Na zakończenie prawdziwa wisienka na torcie – czyli wystąpienie Karola Lewandowskiego (Busem przez świat.pl) o niezliczonych możliwościach wynikających z rozwoju blogów podróżniczych: Jak spędzać 8 miesięcy rocznie w podróży i utrzymywać się z bloga podróżniczego. 

BCP2017-busem

Podsumowując pierwszy dzień konferencji: merytorycznie – super, organizacyjnie  – jak najbardziej pozytywnie.

Jednak dla mnie jako osoby rysującej fotele nie były zbyt wygodne – bowiem nie posiadały twardej podkładki, do której przyzwyczaiły mnie audytoryjne sale akademickie. Radziłam sobie jak mogłam, ale zawsze mogę powiedzieć, że notowałam … na kolanie.

Jutro czeka mnie kolejny dzień konferencyjny – a Wam obiecuję rysunkowe sprawozdanie.

Komentarz ( 1 )

  • SzyciowaPrzygoda

    Być na takiej konferencji to marzenie blogera 🙂 Podobają mi się Twoje notatki 🙂