Prezenty dla samej siebie na cały rok

IMG_20180113_135831524 - zmn

Prezenty dla samej siebie na cały rok

Święta za nami, a zatem okres wzmożonego szukania prezentów dla najbliższych też już tylko we wspomnieniach. Oczywiście prezenty kupuje się z wielu innych okazji, rzadko dla siebie. Dlatego właśnie proponuję w tym poście prezenty dla samej siebie na cały rok.

Ponieważ, poza książkami i flamastrami nie sprawiam sobie upominków, dlatego chcąc zebrać informacje o potencjalnych gustach i potrzebach zrobiłam wywiad wśród członków grupy Nauczeni – wspieramy się w edukacji i rozwoju.

Najpierw jednak zadajmy sobie pytanie kim jest statystyczna Nauczona? Okazuje się, że kobietą (przepraszam aktywnych chłopaków), w wieku 30-50 lat, ciągle się uczącą, czasami z zewnętrznej potrzeby, częściej z potrzeby serca lub “głowy”, czytającą książki, ogarniającą “sociale” (a więc i dokumentującą swoje życie), pielęgnującą relacje. Wybór prezentów wydaje się z pozoru łatwy, jeśli jest dużo możliwości wyboru właściwego prezentu, to i potencjalnie dużo ofert. Ja jednak oprę się tylko na tych przykładach, które sama zbadałam “organoleptycznie” i przypadły mi bardzo do gustu.

dla Nauczonej stawiającej sobie cele, ciągle planującej każdą chwilę, ale i dbającej o szczegóły i elegancję

Proponuję Simple Calendar 2018. Jest tak piękny i elegancki, że aż boję się go zacząć używać. Najchętniej trzymałabym go na biurku i używała jako elementu ekspozycji na instagramowe fotki.

IMG_20180113_135831524 - zmn

Co w kalendarzu? W analizie pomoże film i kilka moich fotografii:

IMG_20180113_135550021zmn.
IMG_20180113_135741885zmn
IMG_20171007_175742997zmn.
IMG_20171007_174953101zmn.

Gdzie kupić Simple Calendar? Poniżej link i… niespodzianka: do 25 stycznia 2018, możecie kupić to cudo ze zniżką 20%!

LoveSimple creations  

dla Nauczonej - mola książkowego, planującej dom marzeń z licznymi regałami do przechowywania “białych kruków”, ale i zniecierpliwionej przetrzymywaniem książek przez przyjaciółki

Każdy szanujący się właściciel książek ma swój Exlibris. A kiedy nie ma, może go sobie sprawić lub… otrzymać w prezencie!

kot3_40mm

Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru (lub np. stylizowanymi inicjałami) albo nazwą instytucji. Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką przyklejoną do wewnętrznej strony okładki. W prostszej formie może to być np. pieczątka [wikipedia]

zestaw drzewo XXL (3)

Do wykonania ekslibrisu polecam RetroNaDruk. Aby dokonać zamówienia, trzeba wysłać mailowo informację ze swoimi oczekiwaniami, co do formy i treści: imię i nazwisko oraz jakieś informacje dotyczące obdarowywanej osoby, np. Pola Wiśniewska, która lubi psy. Zaakceptowany projekt umieszczony zostaje na stemplu. Stempel jest pięknie zapakowany w bawełniany woreczek, a ten, w ekologiczne pudełko prezentowe. W zestawie jest też poduszka z tuszem w kolorze do wyboru.

RetroNaDruk wykonuje też pieczątki ślubne, stemple firmowe, a także projektuje grafikę na logotypy, katalogi, wizytówki.

Aktualnie w ofercie firmy są też zestawy stempel + zakładka:

sowa-zestaw
okulary+zestaw

dla Nauczonej - rozwojowej, która dba o aktywność obu półkul, wie dokładnie w ilu procentach “jest niebieska” i z radością promuje neurodydaktyczne nowinki

Polecam książkę “Sen Alicji, czyli jak działa mózg” (Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Ilustr. Marcin Wierzchowski).

Książka ma trochę komiksowy charakter, więc w sposób bardzo poglądowy wyjaśnia trudne “neurozagadnienia”. Najlepsze, że jej przeznaczeniem może być prezent dla Nauczonej w każdym wieku. Może więc książkę czytać Mama z córką, albo Tata z synem.

jak działa mózg - zmn.
jak działa mózg 2 - zmn.

dla Nauczonej - dokumentalistki, estetki i miłośniczki kreatywnego wykorzystywania komputera, ale i w prezencie dla innej Nauczonej, którą chcemy obdarować własnoręcznie wykonanym prezentem

Proponuję fotoksiążkę. Co to takiego? To książka, której projekt tworzy się samemu w programie komputerowym z własnych, wybranych przez siebie zdjęć. Następnie projekt elektronicznie przesyła się  do drukarni. Książka zostaje wydrukowana na grubym, błyszczącym papierze z elegancką sztywną okładką wykonaną np. z tkaniny.

Dlaczego fotoksiążka jest znakomitym prezentem?

  • bo sam proces tworzenia jest najlepiej spędzonym czasem z samym sobą
  • bo obdarowany (jeśli wykonujemy ją w prezencie dla kogoś innego) otrzymuje nie tylko książkę z fotografiami (ze swoim udziałem), ale też zazwyczaj fajną, autorską historię
  • bo obsługa programów do przygotowania fotoksiążek jest w zasięgu każdej Nauczonej

Przez ostatnich 10 lat wykonałam prawie 20 fotoksiążek współpracując z Drukuj Wspomnienia i chociaż produkt jest dość drogi w stosunku do tego, co proponują inne firmy – jakościowo fotoksiążki były zawsze bez zarzutu.

26654611_1711434858878898_1567579661_o- zmn.

To pewne, że Nauczona jest zaprogramowana na rozwój, który często wiąże się z ciężką pracą. Warto pamiętać o nagrodach za wysiłek i konsekwencję – drobnych przyjemnościach. Do nich z pewnością należą prezenty dla samej siebie i to przez cały rok.

PS

A jeśli Nauczona chciałaby zrobić piękny użytkowy prezent swojej Mamie, Cioci czy Babci, polecam – szczególnie w przededniu świętowania Dnia Babci i Dziadka – ręcznikowe torty z wyhaftowanymi imionami, życzeniami czy ważną datą.

Brak komentarzy