Share Week 2017 – moje wybory

17500443_1415141675174886_559284946_o

Share Week 2017 – moje wybory

Akcja Share Week, zainicjowana przez Andrzeja Tucholskiego, jednego z najbardziej znanych blogerów w Polsce (andrzejtucholski.pl),  to inicjatywa polegająca na wzajemnym promowaniu autorów blogów, vlogów, podcastów przez innych twórców przekazu online.

Któż bowiem lepiej zrozumie blogera niż inny bloger? Aktywność w sieci blogującego nie jest łatwa, a przecież, jak pisze Andrzej Tucholski, “Mamy pewne marzenia, mamy pewne narzędzia, mamy pewnych odbiorców. A potem zarywamy noce, prywatne budżety i zdrowie by stworzyć z tych trzech zmiennych coś doskonałego.” Jeśli więc ktoś zauważy, ktoś doceni, ktoś pomoże zdobyć większe zasięgi jest to niezwykle cenne.

Share Week 2017

Blog Nauczona.pl to jeszcze “niemowlak” blogowy, bo półroczny staż pozwala zaledwie na nieśmiałe rozglądanie się w blogosferze, a jednak dziewczyny z Job-choice wyłuskały go z wielkiej studni debiutantów i zarekomendowały w akcji Share Week 2017. Czuję się zobowiązana, aby uczynić to samo, wobec tych, których sama podziwiam.

Moje wybory

Chyba nikogo nie zaskoczy, że typując blogi w akcji sięgnę po te edukacyjne. Wybrałam 3 bardzo różne blogi i skierowane do różnych grup odbiorców: Się rysuje, Szkolne Inspiracje, Profesorskie gadanie. Dziennikarka, nauczycielka, nauczyciel akademicki. Wszyscy niosą kaganek wiedzy i robią to niezwykle konsekwentnie. Wszystkich łączy wielka pasja do tego co na co dzień robią, a także do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Są tak autentyczni w przekazie, że nie sposób ich nie naśladować.

sie rysuje

Agata Kafarska

Na początku byłam fanką grupy “Kochamy pismo ręczne” i dopiero po czasie dowiedziałam się, że moderatorka tej niezwykle pracowitej grupy i autorka bloga Się rysuje to ta sama osoba.

Agata, chociaż z wykształcenia dziennikarka, jak doświadczona nauczycielka, metodycznie i konsekwentnie realizuje swoją edukacyjną pasję. Dlatego jej blogowe wpisy są staranne i merytoryczne. Ponieważ pisze o tym co sama testuje i czego sama doświadcza, wypada niezwykle wiarygodnie. W swoich dziedzinach (lettering, bujo) stała się niekwestionowanym autorytetem w sieci. Zapraszam na blog Się rysuje.

komunikacja1

Anna Albrecht

Anna jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, a blog Szkolne inspiracje skierowała do rodziców uczniów i innych nauczycieli. Sama autorka pisze o sobie: “lubię się uczyć i czerpać z doświadczeń i pomysłów innych; walczę o szczęście dzieci i chcę to sprawić poprzez rodziców, dając im gotowe rozwiązania”. Mądra refleksja równoważona praktycznymi podpowiedziami w wymiarze wychowawczym i dydaktycznym czynią ten blog jeszcze bardziej wartościowym. Prawdziwa kopalnia pomysłów!

czachorowski

Stanisław Czachorowski

Profesora poznałam na konferencji. Najpierw mówił ON i to z taką swadą i autentycznością, że nie można było oderwać się ani na chwilę od jego wykładu. Potem mówiłam ja, a raczej próbowałam w sali audytoryjnej prowadzić warsztaty z tworzenia lapbooków. Następnego dnia zobaczyłam w sieci gotowy lapbook przygotowany przez profesora, a za tydzień lapbooki wykonywali już jego studenci.  Wow! Trudno wśród akademików znaleźć drugi taki “dynamit” (dla porządku dodam, że znam takiego, ale nie pisze bloga – jeszcze).  Podobnie jest na blogu – wyszukana ciekawostka, zaobserwowana prawidłowość, mądra myśl – natychmiast zostaje poddana profesorskiemu oglądowi na blogu, a następnie zamieniana w “praktyczną-użyteczność”. Znacie profesora, no chociaż doktora, który prowadzi wykład w formie kamishibai? A metodyka pracy ze studentami, obok elementów przyrodniczych oraz ogólnonaukowych – zajmuje na blogu sporo miejsca i wypełnia wielką lukę (nazwałabym to czarną dziurą) w akademickiej przestrzeni edukacyjnej. No i jeszcze złota myśl autora bloga Profesorskie gadanie:  Pisanie i czytanie ułatwia myślenie.

WYRÓŻNIENIE POZAKONKURSOWE

job-choice

Specjalne wyróżnienie przyznałam  Job – choice  czyli Małgorzacie Brzeskiej i Monice Chochli, które współpracując z dwóch odległych miejsc w Europie – Monachium i Krakowa  tworzą magazyn przeznaczony dla osób myślących o rozwoju zawodowym lub zmianie drogi zawodowej. I może nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że w tym profesjonalnym biznesowo przedsięwzięciu jest miejsce na odnalezienie zwykłego człowieka z jego historią. I pokazanie go innym, bardziej lub mniej pogubionym, nieśmiałym albo wystarszonym, a nawet poranionym. A historia o zwycięstwie dodaje siły. To znów bardzo edukacyjne i bardzo społecznie – użyteczne. Jestem pełna podziwu i dziękuję 🙂

Nagrody rozdane, kurtyna zapadła, teraz czas na Was. Zamiast oklasków udajcie się na te cztery blogi, fanpage, pozostawcie tam swój ślad w postaci komentarza czy lajka, może udostępnijcie ten artykuł? Niech ten dzień będzie ważny dla wyróżnionych tak jak Wy, drodzy czytelnicy jesteście ważni dla blogerów każdego dnia.

2 komentarze

  • Malgorzata Brzeska

    Dziękujemy za wyróżnienie, jest ono dla nas miłym zaskoczeniem. Serdecznie pozdrawiamy.
    Małgorzata i Monika I http://www.job-choice.net

  • Anna - Szkolne inspiracje

    Krótki roczny staż w blogosferze i pierwsze wyróżnienie. Bardzo dziękuję. 🙂