Share week 2019 – moje wybory

aa00zmn

Share week 2019 – moje wybory

Share week to akcja, którą organizuje Andrzej Tucholski, znany bloger, do poznania którego zachęcam was między innymi dlatego, że porusza tematy efektywności uczenia się.

Akcja Share week polega na tym, że blogerzy rekomendują 3 najlepsze swoim zdaniem blogi, a swoje typy przesyłają Andrzejowi.

Już trzeci raz prezentuję swoje propozycje, tym razem krótko i treściwie:

cropped-FB-incon-v3-150x100

Pan Belfer

Dawid Łasiński to prawdziwa petarda Internetu – blogo-vloger (jego kanał na youtubie – cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży), a że nauczyciel i do tego chemik – więc moje zawodowe serce musiało się skierować w tym kierunku. Z drugiej strony być może dzięki promocji edukacyjnego bloga i vloga, ta część blogosfery znajdzie właściwą przestrzeń czy “konferencyjną kategorię” wśród innych tematów poruszanych w sieci.

IMG_2971a

Agnesonthecloud

Agnieszka Krzyżanowska, jak sama o sobie pisze to “koneserka codzienności bez pośpiechu, w której czasem jest zen, a czasem końce świata. Opowiada historie i fotografuje, zatrzymuje na myślenie”. Jej blog jest przeciwieństwem tego co u Dawida i u mnie, ale dzięki niej tacy jak my mogą “łapać równowagę” i radzić sobie z codziennym życiem, bez “kanapki” i farmaceutyków.

rychtyg-300x120

Ania Kitowska z Rychtyg.pl po raz drugi w moich rekomendacjach.

Ha! Niespodzianki nie ma – co zrobię, że jest to dla mnie najważniejszy blog na świecie? A że jest znakomity? Słyszę to z wielu stron – więc z przyjemnością pieczętuję swoją rekomendacją.

WYRÓŻNIENIA

W swoim prywatnym rankingu blogów edukacyjnych wyróżniam w tym roku:

Izabellę Bartol z polskizklasa.pl za niezwykle udany debiut, taki z przytupem.

Annę Albrecht ze szkolneinspiracje.pl za konsekwencję i udowadnianie każdego dnia, że blogowanie jest dla wszystkich (ale tych wytrwałych i kreatywnych).

Samantę Dryję-Zabielską z edukacjazpasja.pl za poruszanie ważkich edukacyjnych tematów i… promowanie wolnych licencji.

Fenomenem są dla mnie blogi nauczycieli-matematyki, przed którymi chylę czoła i serdecznie polecam waszej uwadze:

matlekcja.pl, kingaimatematyka.pl, I-wendty matematyczne.

2 komentarze

  • Aneta Boritzka

    Nie znam ani jednej stronki z wyżej wymienionych. Ciekawa jestem – dlatego muszę przeglądnąć 😉

  • Anna

    Dziękuję Danusiu. ?