Kurs online – „Jak się uczyć efektywnie?”

aaaa - zmn.

Kurs online – „Jak się uczyć efektywnie?”

Dlaczego stworzyłam ten kurs?

W internecie roi się od ofert szybkich korepetycji, informacji o “przeciekach maturalnych” czy gotowych wzorów prac domowych – rzeczy nastawionych na doraźną pomoc. Trudniej jednak znaleźć naprawdę wartościowe treści, które pozwolą osiągnąć długofalowy efekt – zoptymalizować metody nauki  i zapewnić lepsze efekty. Kurs “Jak się uczyć efektywnie?” to moja odpowiedź na potrzebę zasygnalizowaną przez wielu uczniów i ich rodziców.

Przez wiele lat byłam nauczycielem chemii, a także doradcą metodycznym nauczycieli i zawsze w swojej pracy dużą wagę przywiązywałam nie tylko do metodyki nauczania, ale również do sposobów uczenia się młodzieży i dorosłych. Potem, gdy zrobiłam doktorat z pedagogiki było mi coraz bliżej do eksplorowania tego  ważnego i niedocenianego tematu. Jako nauczyciel akademicki zainteresowałam się zarządzaniem wiedzą i to wszystko sprawiło, że jestem w tym miejscu i mam przyjemność opowiedzieć wam o efekcie swojej pasji.

Kurs „Jak się uczyć efektywnie?” powstał na bazie 32 lat doświadczeń pedagogicznych i niezliczonych  eksperymentów (o niektórych możecie przeczytać w tym artykule na blogu). W ten sposób powstał  sprawdzony sposób przygotowania uczniów i studentów do odnalezienia swojego indywidualnego modelu uczenia się. To ważne – nie tylko znam najlepsze metody na naukę, ale wiem jak je przekazać, bo od dawna prowadzę na ten temat kursy czy lekcje “w realu”. Teraz przyszedł czas na online.

Dla kogo jest ten kurs?

Stworzyłam go z myślą o uczniach gimnazjum, licealistach i studentach. Nie dotyczy konkretnego etapu edukacji, na przykład przygotowania do matury, więc skorzystają z niego ludzie uczący się w różnym wieku.

Czym kurs „Jak się uczyć efektywnie” różni się od innych kursów?

Kurs składa się z dwóch warstw aktywności. Jest baza („jazda obowiązkowa”) – czyli zestaw 12 lekcji (pigułek merytorycznych), które uczestnik musi zgłębić. Równolegle odbywa się jego praca właściwa – rozwiązywanie własnych problemów w oparciu o wybrane techniki i moje wsparcie eksperckie.

Pierwsza aktywność odbywa się online, w panelu uczestnika, gdzie co 2 dni uruchamiana jest kolejna lekcja, złożona z podcastów ilustrowanych slajdami, zadań i dodatkowych materiałów.

Uzupełnieniem tradycyjnego kursu jest praca indywidualna przy wsparciu moim i grupy na FB. Część zadań wykonywana jest w plikach, do których mam dostęp, co umożliwia zindywidualizowaną współpracę.

Kurs ma szerokie spektrum merytoryczne, co w dzisiejszej ofercie szkoleń z tego zakresu tematycznego, jest prawie nieobecne. Są kursy notowania graficznego, czy szybkiego zapamiętywania, ale brakuje kursów dotyczących uczenia się pojętego kompleksowo, dających uczestnikom świadomość różnych metod, z których mogą skorzystać.

“Jak się uczyć efektywnie?” nie jest kursem tylko przekazującym wiedzę, ale przede wszystkim kształtującym umiejętności i budującym nawyki.

Warto zwrócić uwagę, że kurs umożliwia uczestnikom autodiagnozę tego jak skuteczne i przyjazne są mu poszczególne techniki uczenia się.

Jaki jest program kursu?

Tematyka kursu dotyczy m.in. planowania uczenia się i zarządzania czasem (również w oparciu o planery  i habit tracker), wyszukiwania, wartościowania i przechowywania informacji, notowania na różne sposoby (tak, tak – również graficznie!), zapamiętywania, korzystania ze źródeł internetowych, utrwalania wiedzy i zdawania egzaminów. Poniższa notatka graficzna (już niedługo będziecie umieli takie stworzyć!) przedstawia podstawowe informacje o kursie:

Kurs "jak się uczyć efektywnie?"

O co chodzi z marcową edycją?

Oficjalna sprzedaż kursu ruszy we wrześniu, ale chciałabym przetestować kurs i jego innowacyjną formułę jeszcze w tym roku szkolnym.

Właśnie dlatego już 24 marca, udostępnimy kurs małej, 20-osobowej grupie. Uczestników tej grupy czeka bardzo ważne zadanie. Przetestują skuteczność kursu na sobie, a do tego będą objęci przeze mnie stałą opieką mentorską. W zamian poproszę ich o podzielenie się informacją zwrotną na temat kursu. Bardzo mi zależy na tym, aby przetestować produkt, a być może jeszcze go ulepszyć. Zapis do grupy „pionierów” oznacza również 25% zniżki na zakup kursu. Tylko w tej mini-edycji będzie kosztował 225 zł. We wrześniu jego cena wzrośnie do 300 zł.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania napisz do mnie: Danuta Kitowska – [email protected]

A jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie dla siebie lub kogoś z Twoich bliskich – wpisz się na listę chętnych do udziału w kursie:

Zgłoś chęć udziału w kursie:

Daj znać, że chcesz wziąć udział w kursie, lub zapisać na kurs swoje dziecko. Zapis nie oznacza obowiązku zapłaty, ale pozwala zarezerwować swoje miejsce na kursie.

Komentarz ( 1 )

  • Katarzyna Półtorak

    Zgłaszam moja córkę druga klasa liceum Nafta kierunek medialny. Bardzo chcę aby rozwinęła swoje umiejętności matematyczne