Notatki graficzne i świetni ludzie na Blog Conference Poznań 2018

Blog_Conference_Poznan_2018-notatki_graficzne

Notatki graficzne i świetni ludzie na Blog Conference Poznań 2018

Relacja jest moją osobistą historią dwóch dni konferencji Blog Conference Poznań 2018 spisaną pamiętnikowo i uzupełnioną notatkami graficznymi z 9 wystąpień i jednego panelu.

Entrée

Podczas ubiegłorocznego BCP, jako debiutantka blogowa i konferencyjna miałam oczy szeroko otwarte i chłonęłam wszystko, co się działo. Ale byłam tam sama, więc gdyby nie życzliwe zaopiekowanie się przez Agę Gorońską to nawet nie zamieniłabym za wiele słów z innymi blogerami. W dodatku każdy dzień chciałam zwieńczyć postem, więc gdy inni maszerowali na after party, ja fotografowałam notatki graficzne i wrzucałam je do WordPressa. Jeśli chcecie powspominać, to znajdziecie je tutaj: pierwszy dzień i drugi dzień.

Tymczasem w tym roku wiedziałam, że będzie mi towarzyszyła moja córka Ania (Rychtyg), a do Poznania przyjechałam z jeszcze inną Anią (Szkolne Inspiracje), która nie tylko mieszka blisko mnie i… jest świetnym kierowcą, ale również prowadzi, tak jak ja, blog edukacyjny.

DZIEŃ PIERWSZY

Sesja 1

Janina - BCP2018

Janina Bak, Wszystko, co zrobiliśmy źle w naszym blogowaniu

Kamil_Koziel-BCP2018

Kamil Kozieł, Sceniczna dekonstrukcja blogera. O tych, których się dobrze czyta i słucha

Już po pierwszej prezentacji wpadłam na Natalię (Jadźka Rysuje), którą znam od 4 lat… tylko z Internetu. Obejrzałyśmy wzajemnie swoje notatki, porozmawiałyśmy o badaniach naukowych dotyczących bazgrania i… trzeba było biec dalej. Myślę, że przydałoby się zorganizowanie jakiegoś spotkania rysujących blogerów.

Piotr Bucki - BCP 2018

Piotr Bucki, Prawda, czy gówno prawda – co wybierasz i jakie wartości są paliwem dla twojego działania

Maciej Budzich - BCP 2018

Maciej Budzich, Zrób marce kryzys i wybij się na tym albo wybij się na tym, że kryzys zagasisz, czyli influencer skandalista vs bloger negocjator

i inne ścieżki rozwoju

Fantastycznym miejscem spotkań ludzi okazały się szare tablice postawione w holu – tam się tworzyło, tam się czytało, tam się gadało. Tam właśnie natrafiłam na Olę z Pies na urlopie (moja Florka się ucieszy), dziewczyny z blogów Scenki z życia i Konfabuła oraz na pozostawione  ślady znajomych blogerów – pozdrawiam kolegę chemika (Pan Belfer).

bingo zmn

LUNCH

W długiej kolejce do wegelunchu było dużo czasu na rozmowy. Udało mi się poznać wreszcie Magdę z Magdablog.

A pytacie o sam lunch? Był znakomity.

DZIEŃ PIERWSZY

sesja 2

Dawid Tymiński - BCP 2018

Dawid Tymiński, Jak zbudować zaangażowaną społeczność?

Marta Soja - BCP 2018

Marta Soja, Od blogera do milionera, czyli jak zarobić pierwszy tysiąc złotych na małym blogu

Po kolejnych prelekcjach, na kawę, bananowy sernik i blogowe plotki udałyśmy się z Moniką z Cultural Vagabond. Przy stolikach obok konferowali, zajadając się poznańskimi delicjami, inni ludzie z plakietkami Blog Conference Poznań 2018.

AFTER PARTY

After party rozpoczął się dla mnie strzałem w dziesiątkę – usiadłam obok Mieszka z Kocie porady i dostałam skróconą instrukcję zabezpieczenia domu przed przyjęciem nowego domownika-kota.

Kasia z Pudrowo, to jak się okazuje miłośniczka świnek morskich (i ekspert od szczurów). Wyściskałam, a jakże, artystyczne dziewczyny z grupy Blogerzy 50+ – szefową – Dankę (Coach po 50, Pasje Danki)  i Kasię z Kocikowa Dolina. Na marginesie, wiecie, gdzie szukać Kocikowej Doliny? Aż pod Łańcutem.

Pomiziałam Lemura z Podpórką (Z lemurem przez Polskę) i popijając smaczne wino wymieniłam wiele uwag o blogu i życiu, i życiu blogera z innymi uczestnikami konferencji.

DZIEŃ DRUGI

sesja 1

Jeszcze przed panelem spotkałam Agnieszkę Gorońską z Poliglota od trudnych przypadków, z którą omówiłam nasz bieżący, trochę wspólny, projekt.

Panel BCP 2018

Marysia Górecka, Marta Soja, Ilona Kostecka, Aleksandra Stanisławska, Piotr Stanisławski, Konrad Kruczkowski, Etyka w blogowaniu

Ola Budzyńska - Blog Conference Poznań 2018

Ola Budzyńska, Blogowanie pod prąd. Jak z 30 000 UU wyciągnąć 200 000 zł w 2 tygodnie

Ola Gościniak - BCP 2018

Ola Gościniak, WordPressowy elementarz blogera: najlepsze wtyczki i zarabianie przez polecanie

LUNCH

Lunchu dla mnie nie było, bo miałam za mało czasu aby udać się na gastrowycieczkę do miasta pomiędzy wystąpieniami. Życie uratowały mi Actimele.

DZIEŃ DRUGI

sesja 2

Przed kolejnym wystąpieniem poznałam Olę – moderatorkę grupy Sekretna Kawiarnia Andrzeja Tucholskiego, w 2 minuty dowiedziałam się, jaki ma plan edukacyjny na siebie. Ola chętnie włączyła się w akcję #rysujemyBCP. Ponieważ lunchowi podróżnicy przybywali spóźnieni, sam Andrzej z Andrzej Tucholski miał czas na zwykłe pogaduchy z nami.

Andrzej Tucholski - BCP 2018

Andrzej Tucholski, Sukces na YouTube – co robić, a czego unikać, by szybko rosnąć

Organizatorzy

I jeszcze kilka słów o ludziach-organizatorach. Kiedy jakiś czas temu Piotr Kostecki napisał do mnie z zapytaniem czy nie zechcę oficjalnie tworzyć notatki graficzne podczas konferencji, oczywiście od razu się zgodziłam. Samo notowanie wymagało pewnego przygotowania narzędziowego, a natychmiastowa publikacja zdjęć, odpowiedniej logistyki (dziękuję Ani z Rychtyg).

Moja perspektywa konferencyjna była trochę skrzywiona – bo znad kartki.

Spojrzenie znad kartki służyło za to obserwowaniu “kątem” Pauliny Wichrowskiej, która zajmowała się podczas konferencji social mediami. Dzięki niej, konferencja odbywała się praktycznie cały czas na dwóch poziomach: realnym i wirtualnym. Mieliście takie wrażenie?

 

Podsumowując: moja konferencyjna ścieżka przebiegała dwutorowo, obie były edukacyjne i obie bardzo ważne. Trudno naprawdę ocenić, która była ważniejsza.

Napiszcie o tym jak wspominacie Blog Conference Poznań 2018. I oczywiście o waszych spotkaniach.

5 komentarzy

 • Aleksandra (www.piesnaurlopie.pl)

  Bardzo się cieszę w imieniu Florki, że odnalazłaś moją wizytówkę wśród miliona innych na tablicy! Życzę Wam wielu wspaniałych podróży. Pozdrawiam! 😀

 • Kasia Motyka Kocikowa Dolina

  Danusiu jakże miło było spotkać się w tak wspaniałym gronie. Dziękuję <3
  Twoje relacje graficzne są idealne 🙂

  • Danusia

   Ja też bardzo się cieszę z pierwszego spotkania i wierzę, że będzie takich jeszcze wiele 🙂

 • Anna - Szkolne Inspiracje

  Cudowne spotkanie, wspaniali ludzie i moc wrażeń. To tak w skrócie. 🙂 Dziękuję Danusiu za miłe towarzystwo i że mogłam zobaczyć w akcji taką wspaniałą rysowniczkę.